Polski   Espanol      

Call Today For a Free Consultation!          (312) 458-1000 | JLIB_HTML_CLOAKING

O firmie Romanucci & Blandin LLC

alt alt

Romanucci & Blandin, LLC jest chicagowską kancelarią prawną, specjalizującą się w zapewnieniu agresywnej obrony swoim poszkodowanym klientom, otaczając ich staranną, profesjonalną i wysoko wykwalifikowaną opieką. Firma uchodzi za przodującą w Illinois kancelarię, specjalizującą się w powództwach o odszkodowania z tytułu odniesionych obrażeń i sprawach cywilnych. Romanucci & Blandin reprezentuje osoby indywidualne oraz ich rodziny w sprawach o odszkodowanie za obrażenia doznane w wypadkach katastroficznych.

Zakres usług świadczonych przez firmę obejmuje: wypadki samochodowe, katastrofy lotnicze, błędy w sztuce lekarskiej, zaniedbania w domach opieki, spory farmaceutyczne, nadużycia władzy ze strony policji, odpowiedzialność cywilną właścicieli nieruchomości, odpowiedzialność cywilną za skutki wad wyrobu, odszkodowania z tytułu wypadków komunikacyjnych, odszkodowania pracownicze oraz w sprawach o spowodowanie śmierci w wyniku zaniedbania.
Prawnicy Romanucci & Blandin aktywnie wspierają lokalną społeczność i zapewniają ochronę interesów klienta na szczeblu krajowym, stanowym i lokalnym w kwestiach dotyczących amerykańskiego prawa deliktów.

Wyroki i Ugody Sądowe

Romanucci & Blandin, LLC, to więcej niż tylko kancelaria prawna - to firma specjalizująca się w prowadzeniu procesów sądowych. Wszystkie sprawy sądowe prowadzimy w taki sposób, aby zapewnić klientom i ich rodzinom maksymalne odszkodowanie. Nasze długoletnie doświadczenie, wiedza i zaangażowanie w pomoc ofiarom katastrof, pomogły uzyskać naszym klientom ponad 200 milionów dolarów, włączając dziesiątki odszkodowań przekraczających kwotę 1 miliona dolarów.

Poniżej przedstawiamy wykaz wyroków i ugód sądowych, do których udało nam się doprowadzić w imieniu naszych klientów:

Wyrok sądu przyznający $22, 300, 000 odszkodowania

Ława przysięgłych powiatu Cook przyznała rodzicom dziesięcioletniego chłopca odszkodowanie w wysokości 22, 3 milionów dolarów z tytułu zaniedbania lekarskiego do którego doszło 29 maja 1999 r. w trakcie opieki i leczenia w centrum medycznym szpitala dziecięcego Christ Medical Center/Hope Children's Hospital, na przedmieściach Chicago w Oak Lawn. Zaniedbania lekarskie doprowadziły do utraty przez chłopca lewej nogi i stały się przyczyną innych form niepełnosprawności.

Wyrok sądu przyznający $17, 600, 000 odszkodowania

Samochodowy pościg policyjny na autostradzie spowodował u świadka porażenie czterokończynowe (quadriplegię).

Ugoda sądowa w wysokości $7,500, 000 odszkodowania

W wyniku awarii przemysłowej 45-letni wytwórca kotłów doznał obrażeń, wskutek uderzenia przez spadający przedmiot. Jego obrażenia obejmowały: wypadnięcie prawej gałki ocznej z oczodołu, mnogie złamania kości twarzy, uraz klatki piersiowej i wielomiejscowe złamania żeber.

Ugoda w wysokości: $5,550,000.

Kobieta pracująca na budowie doznała częściowego porażenia (paraplegii), po tym jak zapadł się pod na nią ponad pięciostopowy wykop.

Werdykt w wysokości: $5,348,750

Pracujący na własny rachunek wykonawca zadaszeń, który jechał do domu autostradą Dan Ryan, doznał mnogich urazów, w tym nóg, złamania miednicy i żeber, stłuczenia płuc, pęknięcia śledziony i łagodnego urazowego uszkodzenia mózgu, gdy jego pojazdowi zajechał drogę autobus CTA, w rezultacie czego uderzył on w kolejny autobus, który został zablokowany na środkowym pasie.

Zakres działalności

Romanucci & Blandin zajmuje się klientami indywidualnymi, rodzinami i przewinieniami, które spowodowały obrażenia w katastrofach masowych, w tym powypadkowe urazy mózgu, spowodowanie śmierci w wyniku zaniedbania i sprawach odszkodowań z tytułu wypadków przy pracy. Sprawy do nas kierowane dotyczą wypadków lub obrażeń, do których doszło w wyniku niedbałości i zaniedbania ze strony osób fizycznych, organów rządowych i różnej wielkości firm. Dotyczą one katastrof lotniczych, błędów w sztuce lekarskiej, traumatycznych uszkodzeń mózgu i urazów rdzenia kręgowego, wypadków samochodowych oraz wypadków wskutek poślizgnięcia i upadku.

Nasi Prawnicy

Nasi prawnicy są naprawdę wyjątkowymi ludźmi, zarówno pod względem zawodowym, jak i poza salą sądową. Antonio Romanucci i jego kancelaryjny partner, Stephan Blandin, zostali uznani przez ostatnie osiem lat, jako Illinois SuperLawyers ®. Jest to niezwykle imponujące wyróżnienie, biorąc pod uwagę fakt, że w kraju mamy ponad 80,000 licencjonowanych prawników. Leading Lawyers Network jest kolejnym uznawanym systemem rankingowym. Antonio i Stephan od dawna znajdują się na obu tych rankingach, plasując się w pierwszych pięciu procentach najlepszych adwokatów Illinois.

W 2011 i 2012 status SuperLawyer® otrzymało trzech z naszych prawników w kategorii “Wschodząca Gwiazda” (Rising Star): Frank Sommario, który specjalizuje się w odszkodowaniach pracowniczych; Gina Arquilla DeBoni, nasz prawnik do spraw zarządzania; oraz współpracujący adwokat - Michael Holden.

Prawnicy Romanucci & Blandin pełnią wysokie funkcje w radach adwokackich. Antonio jest członkiem zarządu Public Justice Foundation (Fundacji Publicznej Sprawiedliwości), byłym prezesem Justinian Society of Lawyers (Stowarzyszenia Prawników Justyniana), byłym członkiem zarządu Illinois Trial Lawyers Association, gubernatorem American Association of Justice (AAJ) (Amerykańskiego Stowarzyszenia na rzecz Sprawiedliwości), a w przeszłości został wybrany członkiem Zgromadzenia Illinois State Bar Association. Jest on prezesem Joint Civic Commitee of Italian Americans (Wspólnego Komitetu Obywatelskiego Włoskich Amerykanów), przewodniczącym AAJ’s Motor Vehicle Collision, Highway and Premises Liability Section, dyrectorem wykonawczym w Traumatic Brain Injury Litigation Group i pełni funkcję łącznika zarządu z Brain Injury Association. W okresie od 2 stycznia 2012 do grudnia 2014, Antonio został powołany przez Sąd Najwyższy stanu Illinois do Supreme Court of Illinois do Rules Committee.

Stephan jest członkiem Board of Managers for the Illinois Trial Lawyers Association, członkiem Illinois Attorney Registration and Disciplinary Commission Hearing Board i byłym członkiem zarządu The Society of Trial Lawyers. Adwokaci Gina Arquilla DeBoni i Frank Sommario pełnią funkcję członków 25-osobowej Board of Governors of the Illinois Bar Association. Nasi prawnicy pełnili funkcje publiczne między innymi jako Sędziowie Powiatu Cook oraz burmistrzowie miast. Jeden z naszych prawników jest profesjonalnym mediatorem.

Nasi prawnicy poza językiem angielskim posługują się także językiem włoskim, hiszpańskim, polskim i niemieckim.

Nasi adwokaci aktywnie uczestniczą w poszerzaniu i rozwijaniu wiedzy prawnej poprzez programy edukacyjne, a także regularnie dzielą się umiejętnościami oraz znajomością materii prawa z innymi prawnikami, studentami prawa i stowarzyszeniami zawodowymi.

Prosimy o kontakt:

Firma Romanucci & Blandin jest dogodnie zlokalizowana w śródmieściu Chicago.

33 N. LaSalle Street
20th Floor
Chicago, Illinois 60602

Mapa oraz wskazówki dojazdu

Bezpłatny nr tel. : 888-458-1145
Telefon: 312-458-1000
Fax: 312-458-1004
Email: JLIB_HTML_CLOAKING